Базел шокира Ред Бул в Залцбург

2736
на 21.03.2014

Отборът на Базел се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като стигна до неочаквана победа с 2:1 при гостуването си на Ред Бул (Залцбург). Първият мач в Швейцария бе завършил 0:0, а днешната среща започна кошмарно за тима на Иван Иванов, който все още лекува контузия.

Още в деветата минута на мача Базел остана с човек по-малко, след като Марек Сухи влезе грубо в краката на Алан и реферът му показа директен червен картон.

В 22-ата минута Джонатан Сориано пък даде преднина на австрийците, след като бе оставен непокрит при едно центриране на Кевин Кампл. Малко след гола мачът бе прекратен за около десет минути, след като феновете на гостите започнаха да мятат предмети на терена. Скоро обаче нещата се успокоиха и двубоят продължи.

Нищо преди почивката не предвещаваше фиаското, което ще претърпят домакините до края на срещата. След два корнера - в 50-ата и 60-ата минута Базел успя да обърне резултата в своя полза.

Първо Марко Щрелер изравни, а след това Гастон Сауро даде преднина на швейцарците. Шокът бе толкова голям за домакините, че те не успяха да отреагират до края на мача. В последните минути и Залцбург остана с човек по-малко, тъй като Алан получи втори жълт картон за опасна игра. По този начин Базел нанесе първа загуба на съперника си в турнира, с което го и елиминира от надпреварата.

Ред Бул - Базел 1:2 (0:0 в първия мач). Голмайстори: 1:0 Сориано (22) 1:1 Щрелер (50) 1:2 Сауро (60).

САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи САМО В ПИК! Алена с ексклузивен хороскоп за неделя - Близнаците да внимават с думите, Девите да отложат деловите срещи
ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! ГЕРБ с унищожителна критика на кмета на София: Васко бре, чети и не лъжи (ВИДЕО)