BG EN

Байдън пусна транссексуалните в армията

Америка

Байдън пусна транссексуалните в армията

12139
на 25.01.2021
Байдън пусна транссексуалните в армията
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът Джо Байдън отмени днес забраната транссексуални хора да постъпват във въоръжените сили на САЩ, наложена от неговия предшественик в Белия дом Доналд Тръмп, предаде Ройтерс.

препоръчано

"Президентът Байдън е убеден, че силата на Америка се основава върху нейното многообразие", се казва в съобщението на Белия дом. "Да позволим на всички квалифицирани американци да служат на своята страна е по-добре за въоръжените сили и по-добре за страната, защото всеобхватните въоръжени сили са по-ефективни сили", гласи документът.

През 2016 г. тогавашният президент демократ Барак Обама разреши на транссексуалните лица да служат открито във въоръжените сили и да получават медицински грижи за смяна на пола. Републиканецът Тръмп замрази решението на Обама, но остави на служба вече приетите транссексуални. С днешното си решение Байдън изпълнява своето обещание от предизборната си кампания, припомни Ройтерс.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 1
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК