Байерн е новият-стар шампион на Бундеслигата

9150
на 07.04.2018

Байерн (Мюнхен) спечели шеста поредна и общо 28-а титла на Германия! Това се случи, след като баварците разгромиха с 4:1 Аугсбург като гост в мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Тимът има 72 точки и е недостижим на върха в класирането.

Байерн трябваше да обръща мача, след като Зюле си вкара автогол в 18-ата минута. Толисо обаче изравни в 32-ата, а само шест след това Хамес направи обрата в мача пълен. Робен също се разписа за успеха на баварския колос в 62-ата минута. Крайното 1:4 оформи Вагнер в 87-ата минута.

Доказаният шампион Юп Хайнкес (наставник на Байерн) остави на пейката Хумелс, Мартинес, Мюлер, Рибери, Алкантара и Левандовски и шанс за изява получиха резерви като Вагнер, Рафиня и Руди. Причината е реваншът от 1/4-финалите в Шампионската лига. Байерн спечели първия мач срещу Севиля с 2:1 като гост, пише "Новспорт".

ПИК TV: Комисията за Пътната карта изслушва Теменужка Петкова за Турски поток - НА ЖИВО ПИК TV: Комисията за Пътната карта изслушва Теменужка Петкова за Турски поток - НА ЖИВО