Байерн победи Лион и е на финал в Шампионската лига

23960
на 19.08.2020

Байерн (Мюнхен) победи без особени затруднения Олимпик (Лион) във втория полуфинал от Шампионската лига.

Германският действащ шампион се наложи с 3:0, с две попадения на Серж Гнабри през първото полувреме и едно на Левандовски през втората част.

Показаното от баварците в мачовете след рестарта на сезона и особено в този срещу Барселона накара специалистите предварително да ги обявят за почти сигурен победител в турнира. Ако представянето им е подобно и във финала, това няма да бъде никак изненадващо.

Олимпик (Лион) няма традициите на могъщия си съперник, но вече показа, че разполага с много голям потенциал.

Тази вечер обаче определено не принадлежеше на французите, акцентира "Топспорт".

В 18-ата минута се стигна до попадение на Гнабри. Той премина покрай четирима бранители на съперника и с прецизен изстрел матира вратаря на символичните домакини на "Алваладе". Асистенцията бе на сметката на Кимих.

Минута по-рано Екамби стреля опасно, но топката се отби в гредата.

В 33-ата минута се стигна до второто попадение на Гнабри в мача. Добавката му бе точна, след като удар на Левандовски беше спасен от Лопеш.

Така късметът се усмихна на състезателя на баварците, а срещата до голяма степен бе предрешена.

Минута преди почивката шанс се откри и пред Горетцка, който незабавно стреля, но кълбото се отби в неочаквана преграда - тялото на Левандовски, който се опита да направи нещо като заслон, но топката го намери.

През второто полувреме Лион изпробва всевъзможни промени, в игра се появи и Дембеле, но това не помогна на отбора.

Напротив, малко преди края появилият се от скамейката Коутиньо можеше да покачи на 3:0. И всъщност го направи, но попадението му не беше зачетено, като Горетцка, който бе в засада, игра с топката.

Левандовски обаче се разписа в 88-ата минута за 3:0 за баварците.

Така Байерн се класира почти безпроблемно за финала в тазгодишното издание на надпреварата, където ще играе с ПСЖ.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете