Байерн победи трудно Лайпциг с 1:0 в мач с два червени картона в шампионата на Германия

5201
на 20.12.2018

С гол на Франк Рибери в 83-ата минута Байерн победи като домакин РазенБалспорт Лайпциг с 1:0 в мач от междинния, 16-и кръг на футболния шампионат на Германия.

Двата тима завършиха мача с по десет души. В 90-ата минута червени картони получиха Щефан Илсанкер от гостите и Ренато Санчес от Байерн.

След 10-ата си победа в кампанията Байерн  дели второто място в класирането с Борусия (Мьонхенгладбах). Двата тима изостават с по шест точки от лидера Борусия (Дортмунд).

РазенБалспорт Лайпциг регистрира четвърта загуба за сезона. Тимът е на четвъртата позиция, като изостава с пет точки от Борусия (Мьонхенгладбах) и Байерн.