Байерн си поигра с Волфсбург

3756
на 27.10.2015

ПИК с нов канал в Телеграм

С три бързи гола през първото полувреме Байерн (Мюнхен) детронира носителя на трофея Волфсбург с 3:1 като гост в среща от втория кръг на турнира за Купата на Германия. Дъглас Коща откри в 15-ата минута с хубав удар от далечно разстояние, наказвайки вратаря Диего Беналио, който беше подценил ситуацията и се намираше прекалено напред, пише Sportal.bg.

След още пет минути Томас Мюлер вкара за 2:0, като домакините претендираха за засада на Роберт Левандовски. В 34-ата минута германският нападател заби кълбото още веднъж в мрежата на "вълците". Това обаче беше най-малкото, с което играчите на Дитер Хекинг се измъкнаха, защото баварците пропуснаха още поне четири чисти гола. Влезлият като резерва Андре Шюрле фиксира почетното попадение за 1:3 в 90-ата минута. Единственият реален шанс за Волфсбург преди това дойде в 71-ата минута, когато Даниел Калиджури беше изведен сам срещу Мануел Нойер, но вратарят спаси.

Мачът на "Фолксваген Арена" се очакваше с голям интерес, тъй като от началалото на календарната година баварците бяха загубили два от трите си сблъсъка с Бас Дост и компания. На терена обаче се видя, че превъзходството на мюнхенци този сезон е смазващо.

Джосеп Гуардиола остави на пейката Ариен Робен и Артуро Видал и в същото време върна сред титулярите Кингсли Коман, Чаби Алонсо, Хавиер Мартинес и Тиаго Алкантара. Големият отсъстваш в редиците на домакините беше Макс Крузе, който е с травма.

Още от първата секунда Байерн се настани в половината на "бяло-зелените" и положенията се заредиха едно след друго. Мюлер направи нетипичен за себе си пропуск в 5-ата минута, но по-късно се реваншира.

Трите гола сломиха съпротивата на "вълците" и след това срещата се доиграваше, което беше добре дошло за гостите, които в петък ги очаква гостуване на Айнтрахт (Франкфурт), а няколко дни след това и сблъсък с Арсенал в Шампионската лига. Тежка е програмата и на Волфсбург, който в събота се изправя срещу Байер (Леверкузен), а след това приема Ювентус.

ВОЛФСБУРГ - БАЙЕРН 1:3