Байерн срази Хановер

5010
на 03.12.2017

Действащите шампиони от Байерн се поизпотиха, но спечелиха с 3:1 срещу Хановер у дома в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата.

Томас Мюлер се завърна за домакините след травма. Хамес Родригес също започна титуляр, въпреки че преди седмица получи сътресение на мозъка. На разположение на Юп Хайнкес беше и Коман - друг от контузените досега.

В 9-ата минута гредата спаси гостите след изстрел на Артуро Видал, а малко след това Мюлер беше изведен сам в наказателното поле, но стражът отрази удара му. В 17-ата минута Видал все пак успя да вкара.

След близо половин час игра Хановер пропусна дузпа. Никлас Фюлкруг първоначално  реализира, но съдията Гудио Винкман нареди пребиване, защото четирима други играчи на гостите са навлезли в наказателното поле още преди изстрела. При втория опит Улрайх хвана ъгъла и спаси.

Все пак северняците изравниха десет минути преди паузата, когато Бенсхоп беше точен с глава.

В средата на второто полувреме мюнхенци си върнаха аванса в резултата. Коман се опита да скъса мрежата със зверска тупалка. Малко след това французинът изработи и дузпа, която беше вкарана от Левандовски.

Така Байерн събра 32 точки на върха и води с 6 на втория РБ Лайпци. Хановер е десети с 19 пункта, акцентира "Новспорт".

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете