Балкан (Ботевград) спечили бронза в Балканската лига

Баскетбол

5039
на 27.04.2014

Балкан спечели бронзовите медали в Балканската лига, след като се наложи със 79:73 над домакина на Финалната четворка Сигал Прищина, в мача за третото място, съобщи Гонг.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Двата отбора изиграха интересен и оспорван мач, без някой да успее да вземе по-сериозна преднина чак до края.

На два пъти Прищина поведе с няколко точки, но Балкан не позволяваше да се задържи разлика. Ботевградчани също имаха силен период, в края на първата част, но изпитваха проблеми с опазването на високите играчи на домакините, които доминираха в подкошието. Стрелбата от тройката също не носеше особени успехи на Балкан, и само по-добрата борба им помагаше да компенсират.

Кош на Антабиа Уокър почти със сирената донесе едната точка разлика между двата отбора на почивката, при 34:33 за Сигал Прищина, но тепърва предстояща интересните моменти в залата в косовската столица.

Второто полувреме не започна особено резултатно, но в средата на третата четвърт с две бързи тройки Сигал направи серия, и след 8-0 поведе с 49:41. Балкан не закъсня с отговора, и със своя поредица, от 7-0, намали отново само до точка разликата, за край на третия период - 49:48.

Българският тим стартира с две ударни тройки четвъртата част, но Прищина също бележеше, за да не се стига до никаква разлика, а резултатът си остана равен - 54:54.

Нови две тройки, и кош с фаул обаче доведоха до 12 безответни точки за Балкан, за 66:54. Въпреки опитите на Сигал да се върне, разликата от десетина точки се запази почти до края. Със свои грешки, Балкан си направи финалните секунди трудни, но все пак задържа аванс от шест-седем. Домакините пробваха и преса на цяло игрище, но частичният успех от нея не бе достатъчен да обърне българския тим.

Павел Маринов с 18 точки бе най-резултатен за победата, Логан Стъц добави 14, а Мартин Маринов - 13. С 25 за Сигал приключи центърът Блерим Мазреку.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите
СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО) СУПЕР ШОУ В ПИК TV! Приключиха лидерите на ППДБ с ТОВА ИЗКАЗВАНЕ в парламента (ВИДЕО)