Балкан гледа към титлата след разгром над Рилски спортист

Баскетбол

2431
на 08.06.2022

Балкан докосва баскетболната титла, след като разби Рилски Спортист с 88:65 и дръпна с 2-1 победи във финалната серия.

Макар че играха пред празни трибуни в своята зала, на които бяха допуснати по 50 деца от школите на двата клуба, домакините не оставиха шансове на съперника и се нуждаят от само още един триумф, за да станат шампиони. Мач №4 е отново в Ботевград в четвъртък.

Гостите започнаха добре и дръпнаха с 13:6 в средата на първата четвърт, но след това домакините затегнаха защитата и още до края на периода преобърнаха нещата до 17:14 в своя полза.

Балкан продължи да играе силно под коша, а стрелбата отдалеч на Рилски също не вървеше. Разликата стана двуцифрена при 35:25 във втората част, а на почивката тимът от Ботевград водеше с 39:31.

Ситуацията не се промени в третия период, когато Балкан дръпна с 16 точки и ситуацията на самоковци стана много сериозна, след като те продължиха да играят слабо в нападение. Домакините поддържаха отлична успеваемост при стрелбата от около 55%, докато тази на Рилски бе едва 38%. Невъзможна тройка с табло на Станимир Маринов в последната секунда на атаката даде аванс от 62:42 за домакините и всичко бе ясно.

Балкан водеше с 68:51 преди последните 10 минути, в които разликата дори стана 24 при 79:55, а след това мачът се доиграваше. Крисчън Джоунс отново поведе победителите с 21 точки, Дерик Маркс вкара 17, а Станимир Маринов 16. Домакините реализираха 57% от стрелбите си, макар че бяха едва 5 от 14 от тройката. За Рилски Брандън Браун отбеляза 21, но тимът вкара само 41% от игра и бе само 4 от 20 отдалеч. Балкан имаше предимство при борбите – 33-26, асистенциите – 18-11 и при точките от правоъгълника с 44-28.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете