Бареков за Бойко: Не може основател на СИК да коментира политически назначения
Борисов ходеше с три пистолета в парламента, твърди журналистът
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"В българската политика се случват безумни неща, които са дирижирани най-вече от Бойко Борисов. Не може той като основател на СИК и съдружник на Пашата и Маджо, да коментира други политически назначения", заяви по ТВ 7 Николай Бареков.
"Няма да коментирам Цветан Цветанов, защото той не е интересен вече. Бойко обаче се държи много странно, ту ме коментира, ту се крие", изтъкна журналистът.
Той сподели още, че не е нормално в страната да бъдат избирани премиери, които са без опит. Симеон Сакскобурготски и Сергей Станишев станаха премиери на България и на този пост това им беше първият работен ден, което е абсурдно", категоричен е Бареков.
"Не мога да разбера защо Борисов се плаши от това, че Волен Сидеров ходи с питолет в парламента. Нали самият Бойко докато беше главен секретар на МВР се движеше с 3 пистолета", припомни изпълнителният директор на ТВ 7.
Преди дни Бойко Борисов заяви, че протестите пред дома му са организирани от висок и глупав човек. Според Бареков, Бойко Борисов е визирал не него, а Цветан Цветанов.
"Не може така да обиждаш човек, който ти беше дясната ръка и ти вършеше мръсната работа. Бойко не може да издържи и ден без Цветанов. За бившия премиер един работен ден е един час, който е само със снимки по медиите", каза иронично Бареков.
"Аз не съм заявил категорично, че ще правя нов политически проект. Факт е обаче, че Борисов беше конферасие и обяви, че аз влизам в политиката. Политиците ги е страх от мен и това е така, защото аз съм един от малкото хора, които не са спрели да ги притискат. За мен не е проблем да си остана журналист. Все пак тръгнах от събирач на чашите за кафе в БНТ и стигнах до поста изпълнителен директор на най-голямата група телевизии в България", обясни Бареков.


