Барса и Атлетик с футболен спектакъл! Меси отново гениален

11996
на 12.01.2017

Барселона продължава защитата на трофея си в турнира за Купата на Краля. Барса отстрани на 1/8-финалите Атлетик Билбао. Двата отбора показаха изключително интересна и атрактивна игра, а общият резултат от футболното съперничество на високо ниво е 4:3.

Първата среща се игра в Билбао и завърши при резултат 2:1 в полза на Атлетик. На реванша тази вечер Барселона надделя с 3:1.

Суарес реализира красив гол след изстрел от воле в 35-ата минута. Неймар от дузпа в 48-ата минута вкара за 2:0. Драмата на терена стана пълна в 51-ата минута, когато Саборит порази мрежата пазена от Силесен за 2:1 и моментно равенство в общия резултат.

Меси обаче за пореден път се оказа най-важният играч в състава на Барселона. Нов ключов гол на Лионел за Барса. Лео бе точен в 78-ата минута и така Луис Енрике и компания се класираха за 1/4-финалите на турнира.

Барселона: Силесен; Сержи Роберто, Пике, Юмтити, Алба; Рафиня (80 - Ракитич), Бускетс, Иниеста (89 - Арда); Меси, Суарес, Неймар (87 - Денис Суарес)
Атлетик: Ираисос; Боведа, Ечейта (29 - Елустондо), Лапорт, Баленсиага; Сан Хосе, Бенят, Ерасо; Мерино (46 - Адурис), Уилиямс, Саборит (79 - Сусаета)