Барселона е шампион на Испания за 27-и път (СНИМКИ/ВИДЕО)

7740
на 15.05.2023

Барселона е новият шампион на Испания! Това стана официално факт след победата с 4:2 като гост на Еспаньол в градското катаунско дерби от 34-ия кръг на Ла Лига на стадион "Корнея Ел Прат".

"Блауграна" реши всичко още през първата част, когато Роберт Левандовски откри в 11, а Алехандро Балде удвои в 20 минута. Отново Левандовски оформи класиката в 40 минута.

През второто полувреме головете продължиха. Жул Кунде също се разписа в 53 мин., преди Хави Пуадо да отбележи почетно попадение за домакините в 73 минута. Все пак "папагалчетата" направиха загубата си една идея по-лека с второ попадение в добавеното време на мача, когато се разписа Хоселу, с което беше оформен и крайния резултат.