Барселона и Везенков с драматична загуба в баскетболното "Ел Класико"

Баскетбол

17093
на 12.03.2017
Барселона и Везенков с драматична загуба в баскетболното Ел Класико

Отборът на Барселона, с Александър Везенков в състава си, регистрира поражение в испанското първенство, след като отстъпи при гостуването на вечния си съперник Реал (Мадрид) със 75:76 (23:23; 13:24; 21:15; 18:14) в дербито на XXIV кръг.

Везенков се включи в мача от резервната скамейка и за 13:46 минути на терена се отличи с 6 точки (3/3 за две точки0, 2 борби и 1 открадната топка.

Най-резултатен за каталунците беше Стратос Перпероглу с 16 точки, а Анте Томич добави 14 точки.

За победителите от „Кралския клуб“ Серхио Люл беше най-резултатен – 16 точки, а Джей Си Керъл завърши с 14 точки.

Първата четвърт премина изключително равностойно, като нито един от двата отбора не успя да вземе превес и след 10 минути игра резултатът бе равен – 23:23. През втория период ситуацията на терена се промени, след като домакините от Мадрид поеха инициативата и на почивката разликата в полза на „Белия балет“ вече бе двуцифрена – 47:36.

Каталунците подобриха значително представянето си след почивката, като през цялата трета четвърт стояха по-добре на терена, а това им позволи да стопя изоставането си до пет точки – 57:62 и да запазят шансовете си за обрат в заключителните десет минути.

В началото на последната част напрежението оказа ефект върху баскетболистите и на двата отбора, като за четири минути игра бяха отбелязани общо пет точки, а Реал (Мадрид) имаше аванс от шест – 65:59. Последва телевизионен тайм-аут, след който Ериксон наниза две поредни тройки за Барса и разликата бе стопена до само една точка – 65:66 и интригата в двубоя се завърна с пълна сила при 3:46 минути до края.

В оставащото време драмата бе пълна, като домакините от Реал защитаваха крехкия си аванс с всички сили, но при оставащи 6 секунди отборът на Барселона успя да изтръгне лидерската позиция и да посегне към победата след две точки на Томич – 75:74, но това не бе всичко в този двубой.

Последва прекъсване за домакините, а веднага след подновяването на играта домакините организираха бързо нападение, в което Люл демонстрира здрави нерви и отличен мерник, с което донесе и крайния успех на Реал (Мадрид) – 76:75.

Спортал

ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ ПИК TV! Лют дебат в парламента за Ф-16. Подписали ли са робите, за да ги защитават господарите от САЩ