Барселона с нова издънка в шампионата на Испания

7586
на 06.12.2020

Отборът на Кадис, който преди месец победи изненадващо Реал (Мадрид), взе скалпа и на Барселона след успех с 2:1 в мач от поредния кръг на футболния шампионат на Испания.

Така непретенциозният тим излезе на пета позиция в Ла Лига, докато каталунците продължават неубедителното си представяне. Те остават на седмо място и са на 12 точки от върха.

Барса взе инциативата в началото, но въпреки това в 8-ата минута домакините стигнаха до корнер и след изпълнението му поведоха в резултата след гол на Алваро Хименес.

В 57-ата минута Жорди Алба получи топка в наказателното поле, опита ниско центриране, а топката се отклони от крака на Алкала и влезе в мрежата за 1:1.

В 63-ата минута обаче защитата на каталунците направи безобразна грешка. Жорди Алба изпълни тъч, връщайки назад към Клеман Лангле, който не успя да овладее и разчиташе на Марк-Андре тер Стеген да поправи грешката му. Алваро Негредо изпревари германския страж и след това с лекота се разписа на опразнената врата за 2:1.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за втория ден на май - Раците си печелят врагове, трудности очакват Девите
Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО) Любен Дилов пред ПИК TV: Уж реномираната кантора на Лена е произвела дърводелско изделие за Корал?! Все едно да обереш къща и да си изпуснеш личната карта вътре (ВИДЕО)