Барселона се хвърля в Ел Класико на куц крак

8888
на 02.03.2023

Реал Мадрид приема Барселона в полуфинален мач за Купата на Краля. Третото Ел Класико за сезона ще се играе на "Сантяго Бернабеу" от 22:00 часа. Предните две срещи завършиха при резултат 3:1, като двата тима размениха по една победа.

Тази за “белия балет“ дойде за първенство, а каталунците надиграха съперника на финала за Суперкупата на Испания.

Дотук двата тима елиминираха по три противника в турнира, като срещу тях не бе никак лесно. Реал победи минимално аматьорския Качерно в първия си двубой, а Барселона се нуждаеше от продължения срещу друг аматьор – Интерсити. В следващия кръг “белите“ трябваше да обръщат Виляреал от 0:2 до 3:2 за едно полувреме, а “синьо-червените“ преминаха с 5:0 през Сеута.

На четвъртфиналите пък мадридчани победиха градския съперник Атлетико след продължения, а каталунците се справиха минимално 1:0 в редовното време с Реал Сосиедад. Големият проблем за Барса е липсата на ключови фигури. Това стана ясно в сряда, след като каталунците обявиха групата си за големия сблъсък.

Очаквано за първия мач от полуфиналите за Купата на Краля на “Бернабеу” отпадат контузените Роберт Левандовски, Педри и Осман Дембеле. Добрата новина за наставника на Барселона Шави е завръщането в групата на Ансу Фати. В разширения състав за мача утре попада и юношата на тима Естанис Педрола, който играе като нападател.

Настроението в Реал е малко по-добри преди важния мач. “Белите“ са почти сигурен четвъртфиналист в Шампионска лига, след като победиха Ливърпул с 5:2 в Англия. През уикенда обаче тимът не успя да спечели градското дерби с Атлетико, като дори избегна поражението с гол в 85-та минута и то с човек повече. Барселона пък бе елиминиран от Манчестър Юнайтед в Лига Европа, а в неделя изненадващо отстъпи пред борещия се за спасение Алмерия.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете