Барселона триумфира с Купата на Испания, Везенков не игра

Баскетбол

9462
на 18.02.2018

Тук можеш да видиш най-новите казино игри от efbet (18+)

Отборът на Барселона, където играе българският национал Александър Везенков, спечели Купата на Испания, след като във финала на надпреварата се наложи над вечния си съперник Реал (Мадрид) с 92:90 (15:21; 25:13; 27:18; 25:38).

Везенков отново бе в групата на каталунците, но не записа нито секунда игрово време, а най-резултатни за победителите бяха Пау Рибас и Анте Томич, които отбелязаха съответно по 21 и 17 точки.

Джей Си Керъл беше най-резултатен за „белите“ – 18 точки, Трей Томпкинс добави 17 точки, а Лука Дончич, Факундо Кампацо и Руди Фернандес приключиха с по 14 точки.

Двубоят започна равностойно и след малко повече от пет минути игра резултатът бе равен – 10:10, но в оставащото време баскетболистите на „Кралският клуб“ поеха инициативата и успяха да се откъснат с шест точки напред – 21:15.

Каталунците си върнаха самочувстието в началото на втория период след пет безответни точки и разликата бе стопена, а малко преди средата на периода равенството бе възстановено - 24:24, предава Спортал. Няколко минути по-късно Барселона осъществи пълен обрат – 28:26 след точна стрелба на Уертел, като до края на първото полувреме момчетата на Светислав Пешич диктуваха събитията на терена и почивката дойде при шест точки в тяхна полза - 40:34.

Съотборниците на Везенков направиха силен старт и на второто полувреме и до средата на третата четвърт разликата в тяхна полза вече бе двуцифрена, като до края на периода каталунците не позволиха изненади и след 30 минути имаха повече от комфортен аванс  – 67:52.

В заключителните десет минути играчите на „Белият балет“ се хвърлиха с всички сили да се върнат в мача и чудото бе близо 11 секунди преди последния съдийски сигнал, когато Томкинс наниза тройка и свали пасива на тима си до само две точки – 90:92.

Последва прекъсване за Барселона, а след подновяването на играта и двата отбора записаха по един пропуск на сметката си, но това бе изцяло в полза на каталунците, които успяха да задържат крехкия си аванс и да триумфират с Купата на Испания.

Реал (Мадрид) – Барселона 90:92 (21:15; 13:25; 18:27; 38:25)