Баскетболните Балкан и Левски отпаднаха от ФИБА Къп

Баскетбол

12167
на 21.11.2019

Мъжките баскетболни тимове на Балкан (Ботевград) и Левски Лукойл отпаднаха от турнира ФИБА Къп, съобщи БТВ.

Шампионите от Балкан записаха четвърта поредна загуба, след като отстъпиха на румънския Клуж у дома със 76:86 точки.

За гостите над всички бе Керън Джонсън с 13 точки. Най-резултатни за Балкан бяха Алекс Симеонов и Марко Радонич с по 13 точки.

Така Балкан ще завърши трети или четвърти в своята група със само един успех. Тимът на Йовица Арсич ще преследва втори следващата седмица, когато приема "Сьодертеле Кингс".

През миналия сезон "зелените" стигнаха до осминафиналната фаза на турнира.

Носителят на Купата и Суперкупата на България и вицешампион на страната Левски Лукойл също загуби шансове за продължаване напред. Отборът на Константин Папазов бе разгромен с 66:86 точки като гост на тима на Киев.

Това означава, че "сините" отпадат кръг преди края на груповата фаза заради по-лошите си показатели в директните мачове с Киев и Цмоки (Минск). В последния си мач Левски Лукойл отново ще пътува за Украйна, където го очаква Днипро. При победа българският тим ще завърши с баланс от 3 успеха и 3 поражения.

За победителите над всички бе Владислав Коренюк с 19 точки, а 15 добави Максим Пустозвонов. Най-резултатен за Левски бе Брандън Йънг с 15 точки.

САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи САМО В ПИК: Вижте ексклузивния хороскоп на Алена за вторник: Меркурий продължава своето ретроградно движение, Везните да внимават с финансовите документи
Шефът на ДАНС Пламен Тончев пред ПИК: Операцията срещу Паскал започнала преди повече от 8 месеца, Живко Коцев е следен половин година Шефът на ДАНС Пламен Тончев пред ПИК: Операцията срещу Паскал започнала преди повече от 8 месеца, Живко Коцев е следен половин година