"Бат Рамадан е зад мен!": Дерибеят Искендер ревна срещу домашния си арест

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Кметът-дерибей на Минерални бани Мюмюн Искендер, който е поробил цяла община и заплашва жителите на общината, казвайки: "Като изляза ще им покажа! Бат Рамадан е зад мен! Нито държавата, нито Пеевски не могат да ми вземат общината!", отново е внесъл молба в хасковския съд за изменение на мярката му за неотклонение „Домашен арест“ в по-лека.
На 4 март Окръжен съд-Хасково ще гледа отново мярката за неотклонение на кмета на Минерални бани.
Припомняме, че Мюмюн Искендер, общинският служител Байрям Иляз, синът Али Искендер и дъщерята на кмета са с обвинения за участие в организирана престъпна група за получаване на 780 хиляди лева евросредства от Държавен фонд „Земеделие“ чрез представяне на неверни сведения. С парите са построени два хотела за сина и дъщерята. Синът и дъщерята на кмета са под парична гаранция.
Местният деребей освен това е разследван за противозаконна деятелност, свързани с проект за водопровод на стойност над 3 млн. лева, финансиран от ЕС. Прокуратурата е събрала доказателства за нарушения след 2017 г. и ще ги изпрати на Европейската прокуратура.
Основните проблеми са процедурни нарушения, включително незаконно наемане на подизпълнители. На Искендер са повдигнати нови обвинения, включително продажба на общински имоти на занижени цени на свои роднини, злоупотреба с публични средства, пране на пари и други. Прокуратурата може да поиска отстраняването му от поста.
Не е обществена тайна в Минерални бани, че Искендерови са най-имотните хора в тази част на България благодарение на политическата дейност.

