ГОРЕЩО
ГОРЕЩ СЛУХ! Радев готви офанзива за София - избира между две млади остриета за кмет
Гълъб Донев с ПОСЛЕДНИ НОВИНИ около бюджета - ето кога го внасят в парламента
Радев анонсира предстояща среща с Алексадър Вучич
АКЦИЯТА В НЕСЕБЪР: Белезници за шефа на ВиК и заместника му, заковали ги с белязани пари
ВРЕМЕ ЗА ПЛАЖ! Слънцето напича, валежи са възможни следобед само на изток и над планините (КАРТИ)
Раждането е започнало в 02.00 през нощта, но родителите не са позвънили на 112 и не са потърсили помощ от лекар
Бебе се е родило мъртво, при опит на майката за раждане в домашни условия в Бургаско. Раждането е започнало в 02.00 през нощта, но родителите не са позвънили на 112, и не са потърсили помощ от лекар или от акушер-гинеколога, който е проследявал бременността, съобщи Георги Паздеров, директор на РЗИ Бургас. Раждането е продължило до 04.00 часа, като първият сигнал на 112 и на Центъра за спешна медицинска помощ е подаден в 5:59 ч. Когато пристига кола на бърза помощ, лекарите установили, че майката е в добро състояние, но детето е мъртво. Майката е настанена в родилното отделение в бургаската болница и е под наблюдение. „Винаги е имало смъртни случаи при новородените, откакто човечеството съществува. Въпросът е, че човешката цивилизация и медицината са направили така, че този процент да бъде намален до минимум, но не и до нула”, допълни Паздеров. Той категорично се обяви срещу тенденцията за раждане вкъщи и посъветва бъдещите майки да се доверяват на специалистите и да не си правят експерименти с човешките животи.препоръчано


