ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Прокуратурата в австрийския град Залцбулг е предявила миналата седмица на двама мигранти обвинения за помощ на терористи. Те са 26-годишен мароканец и 40-годишен алжирец. Двамата са заподозрени в подкрепа на терористи, част от терористична клетка на „Ислямска държава” в Париж, съобщава агенция АПА, цитирана от ТАСС.
Обвиняемите са задържани на 18 декември 2015 година в лагер за бежанци в Залцбург. На 10 декември в същия лагер бяха задържани двама други мигранти, свързани с терористичните атаки в Париж. През юли те бяха предадени на френските власти, които ги подозират в участие в терористичната групировка „Ислямска държава”, както и в планиране на нови терористични атаки във Франция.
Според прокуратурата мароканецът и алжирецът съзнателно са участвали в престъпленията на ИД от ноември 2015 година. „Те са контактували с екстрадираните във Франция бежанци, поддържали са ги морално”, отбеляза представител на австрийската прокуратура, цитиран от ТАСС.
Според следователите, двамата са се занимавали със събиране на информация за парижките терористи и са установявали връзки. Именно заради това може да се каже, че са участвали в престъпна организация, добавя представителят на прокуратурата. Все още не е насрочена дата за изслушване в съда. Материалите са предадени тези дни на защитата на обвиняемите.


