Без изненада! ЦСКА попиля Чико (Бяга), Демона реализира гола на сезона

8476
на 23.03.2016

Без никаква изненада, ЦСКА постигна 22-а победа от също толкова изиграни мачове в Югозападната В група. В поредната жертва на "армейците" се превърна отборът на Чико от село Бяга, който не успя да избяга от мощта на "червените". ЦСКА победи с 5:0 под дъжда на стадион "Българска армия", а тимът на Христо Янев можеше да вкара поне още няколко попадения. Вратарят на Чико Стоичков обаче се представи добре и спаси доста изстрели.

В 22-ата минута Николай Цветков се откъсна сам срещу стража на гостите Стоичков и опита да го прехвърли, но не уцели вратата. Само 60 секунди по-късно обаче червените покачиха на 2:0. Павел Головодов надбяга бранител по лявото крило и центрира отлично към Хазуров, който от 4-5 метра прати топката за втори път в мрежата на Чико.

В 25-ата минута Хазуров вкара третото си попадение в този мач, когато получи пас от Николай Цветков и с техничен изстрел по земя реализира в празната врата.

В 28-ата минута Чико можеше да намали преднината на армейците, но Димитър Стоянов не успя да вкара очи в очи със Стоян Колев.

Десет минути по-късно Александър Александров пропиля нов шанс за ЦСКА, след като изпусна сам срещу вратаря, стреляйки в ръцете на Стоичков.

При първото си положение след почивката, което бе в 59-ата минута, ЦСКА вкара четвърти гол. Негов автор стана Павел Головодов, който реализира след самостоятелен пробив през центъра и техничен завършващ удар покрай вратаря.

Секунди по-късно Хазуров бе близо до ново попадение, но бранител на гостите, намиращ се на 2-3 метра пред голлинията, изби шута на тарана. В 72-ата минута армейците направиха нов сериозен пропуск. Александров се откъсна сам срещу вратаря, но за пореден път не успя да се разпише, след което бе заменен от Момчил Цветанов.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Николай Цветков-Демона вкара феноменален гол. Халфът видя, че стражът на гостите е излязъл напред и след брилянтен прехвърлящ изстрел от центъра на терена вдигна трибуните на крака - 5:0 за ЦСКА.