BG EN

Без маски, но с чанти - отново отварят училищата в Шотландия

Европа

Без маски, но с чанти - отново отварят училищата в Шотландия

9714
на 12.08.2020
Без маски, но с чанти - отново отварят училищата в Шотландия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

След пет месеца с чанти, но без маски, децата в Шотландия поеха отново по пътя към класните стаи и дадоха началото на връщането към училищни занятия във Великобритания, в разгара на възобновилата се епидемия от коронавирус, предаде АФП.

препоръчано

Поставени под карантина през март, отделните части от Обединеното кралство - най-засегната европейска държава с над 46 000 смъртни случаи, ръководят поотделно възобновяването на училищните занятия, информира "Монитор".

Докато в Англия някои ученици възобновиха частично заниманията си през юни, шотландските власти избраха да изчакат до началото на учебната година, определено да започне от 11 август.

Връщането в училище ще стане постепенно до 18 август, като първи започват занятия учениците от областта Скотиш бордърс, а останалите - до края на седмицата.

Децата няма да бъдат задължени да носят маски и да спазват физическа дистанция, което поражда безпокойство сред преподавателите.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите изслушват регионалния министър Иван Шишков заради незаконния град в Баба Алино“. Порязаха сапунения академик Денков и компания да яхнат същата тема (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите изслушват регионалния министър Иван Шишков заради незаконния град в "Баба Алино“. Порязаха сапунения академик Денков и компания да яхнат същата тема (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК