Българо-гръцкото семейство, живеещо от няколко месеца на летището в Мюнхен само и само да не се връща към бедността в Солун, намери нов подслон, съобщава италианският в.
"Джорналетисмо".
Тричленното семейство, съставено от гръка Атанасиос, неговата българска половинка Албена и нейният 15-годишен син Николай, спеше по пейките в една от чакалните на летището от 6 месеца. Семейството се изхранваше, като събираше пластмасови и стъклени бутилки и ги предаваше за рециклиране срещу дребни суми. Служители на летището също помагаха на закъсалата фамилия с каквото могат.
По Коледа обаче състрадателна германка, чието име не се съобщава, им предложи да се преместят да живеят в нейния апартамент. Жилището е малко, съставено от две стаи, но е по-добре отколкото семейството да спи по пейките в чакалнята. Главата на семейството дори успя да си намери работа. В средата на януари той ще получи първата си заплата, а дотогава семейството ще трябва да изкара с 18 евро.
Двойката се запознава през 2007 г. в Солун, когато Атанасиос е ди джей в местно радио и дори има нощно заведение. С настъпването на кризата Атанасиос остава без работа, продава нощното си заведение и накрая се преквалифицира в продавач на плодове и зеленчуци, но и това не го спасява от мизерията. Тогава Атанасиос и Албена решават да заминат за Германия, за да си опитат късмета там, но начинанието се оказва безуспешно, тъй като в страната вече са пристигнали много гърци и намиране на работа дори като чистачка се оказва трудно. Накрая българо-гръцкото семейство решава да живее на летището в Мюнхен по примера на филма "Терминал" на Стивън Спилбърг. От пет седмици към Атанасиос и Албена се е присъединил и Николай, изпратен от баба му, която не смогвала да се грижи за него.
Пред "Зюддойче цайтунг" Атанасиос разказа преди време, че всичко е по-добре, дори животът на летището, отколкото връщане в солунската мизерия. Тогава информацията на германския вестник предизвика вълна от телефонни обаждания от страна на германци, които питаха как да помогнат на българо-гръцкото семейство, озовало се като в капан. Според германското законодателство без жилище, човек не може да получи социална осигуровка, която пък е задължителна за намирането на работа, но пък без работа, човек не може да си наеме жилище