БЕЗОБРАЗИЕ: Румен Радев пробута за шеф в БНБ зам.-министърка на финансите при Орешарски, когато фалира КТБ?!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Скандален избор на президента Румен Радев за нов член на управителния съвет на БНБ!
Държавният глава номинира за важния пост Людмила Елкова и това озадачи значителна част от политическия елит у нас.
Същата е известна като зам.-министър на финансите в кабинета на Пламен Орешарски с пряка съпричастност към фалита на КТБ.
На реч при церемонията по встъпване в длъжност на Елкова Радев каза следното:
"Убеден съм, че като доказан професионалист Людмила Елкова ще даде приноса си – тя е доказан юрист и професионалист с дългогодишен стаж в МФ. Кризата с КТБ и банковите кризи през 1996 г. ни напомнят, че БНБ е призвана да гарантира финансовата стабилност в държавата. Това предполага и независимост от политическо влияние".
Радев споменава банковата криза през 1996 г., а не споменава фалита на КТБ, случил се във времето, когато фаворитката му Людмила Елкова бе зам.-министър на финансите. И това ако не е двоен стандарт!


