BG EN

Белгийска фрегата ще прикрива френския самолетоносач

Европа

Белгийска фрегата ще прикрива френския самолетоносач

5737
на 18.11.2015
Белгийска фрегата ще прикрива френския самолетоносач
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Белгийската фрегата Leopold 1er ще съпровожда френския авионосец „Шарл дьо Гол” и ще го прикрива в Средиземноморието, където самолетоносачът ще поддържа военната операция против ИД, заявил военният министър на Белгия Стевен Ванденпут в интервю за телевизия RTBF. Leopold 1er на свой ред ще прикрива със самолетите си кораби на Франция и Великобритания.

препоръчано

По информация на телевизията, белгийската фрегата съпровожда френския авионосец от септември и това ще продължи най-малко до 2 януари 2016 г.

„Шарл дьо Гол” напусна Тулон и се отправи към източното Средиземноморие за участие в операция против групировката ИД.

По-рано Великобритания обяви, че корабът от Кралския ВМФ Defender ще осигурява прикритието на френския самолетоносач по време на участието му в операцията против ИД.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 58
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК