BG EN

Белгийски град тръгва на война с чайките

ШАРЕН СВЯТ

Белгийски град тръгва на война с чайките

11245
на 29.03.2018
Белгийски град тръгва на война с чайките
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Белгийският крайбрежен град Остенде прибягва до услугите на дронове, за да ограничи разрастващата се популация на чайки, които създават особени неприятности като атакуват чувалите за боклук през сезона за гнездене, предаде ДПА.

препоръчано

"Търсейки храна за малките си, чайките отмъкват торбички с боклук", написаха в своя уебсайт от градския съвет. От управата на града обещаха да премахват изхвърлените отпадъци от домакинствата до обяд, като една от мерките. В средата на май ще бъде пуснат дрон, който ще прелети над покривите в Остенде и ще отбележи къде има гнезда на чайки.

По същото време пожарникарите ще премахнат старите гнезда. Като допълнение, градските власти ще заменят истинските яйца на чайки с изкуствени, след като практиката постигна успех в стартов проект миналата година. Фалшивите яйца не само ограничават увеличаването на популацията, но и намаляват агресивното поведение на птиците. Предходни години имаше предложения проблемът да бъде решен с използването на коли с дистанционно управление, плашила или противозачатъчни за чайки.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО) Алгафари пред ПИК TV: Радев е големият победител. Първото му изпитание - всички ще искат повече средства (ВИДЕО)
ново
Днес: 37
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК