Белгия ни изхвърли от Евробаскет 2022

Баскетбол

4322
на 08.09.2022

Националният отбор по баскетбол приключи участието си на Евробаскет 2022. "Лъвовете" отстъпиха с 80:89 на Белгия в решителен мач от Група А за продължаване в елиминационната фаза на турнира. Срещата се проведе в Тбилиси.

Възпитаниците на Росен Барчовски бяха догонващи през почти цялата среща. Нашите имаха пасив от 11 точки на полувремето, а през третата четвърт успяха да излязат напред в резултата с точка, но след това Белгия върна преднината си и успя да я запази до края на срещата.

Александър Везенков изигра пореден страхотен мач и завърши с "дабъл-дабъл" от 26 точки и 13 борби. Дий Бост, за когото това беше последен мач за България, завърши с 18 точки. Димитър Димитров и Чавдар Костов завършиха с по 11 точки, а Павлин Иванов остана с 8 точки.

За Белгия Ретин Обасоан вкара 25 точки, а Емануел Льокомт остана с 20 точки. Максим де Зеув остана с 13 точки.

България завършва участието си на Евробаскет 2022 с една победа и четири загуби, докато Белгия е с баланс от три успеха и две поражения и продължава в следващата фаза в Берлин.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)