Белгия победи Русия с 3:0 (ОБНОВЕНА)

СПОРТЪТ ДНЕС

8285
на 12.06.2021

Белгия победи 3:0 във втория мач от група "B" на Евро 2020 в мач от група “B”, игран в Санкт Петербург. Ромелу Лукаку откри в 10-ата минута. Тома Мюние увеличи аванса на белгийците в 34-ата минута. Отново Лукаку бе точен в 88-ата минута.

Възпитаниците на Роберто Мартинес бяха без своя плеймейкър Кевин де Бройне, който получи фрактура на лицето по време на финала в Шампионската лига между Челси и Манчестър Сити и все още се възстановява. Другата звезда в състава Еден Азар е на пейката, предава "Гонг".

До момента двете страни са играли два пъти помежду си, като белгийците са спечелили и двете срещи. Головата разлика е 7:2.

Двубоят бе белязан от 3 принудителни смени през първото полувреме, които до голяма степен вероятно бяха продиктувани от страх заради инцидента, който се случи с Кристиан Ериксен по-рано през деня в скандинавския сблъсък Дания – Финландия, където полузащитникът на „червения динамит“ колабира.

В 10-ата минута Джикия допусна фрапантна грешка в защита, не успя да овладее топката, Семенов също не съумя да играе с нея и Лукаку се възползва по най-добрия начин, пронизвайки от близка дистанция Шунин.

4 минути след това Головин центрира от ъглов удар към Марио Фернандес, който се извиси над всички, но изстрелът му с глава бе право в Тибо Куртоа.

В 16-ата минута Дзюба овладя на гърди в наказателното поле и подаде на Оздоев, но ударът му по земя мина встрани от целта. Едва 120 секунди по-късно Лукаку нахлу на скорост в пеналта, но бе отблъснат до аутлинията, ала продължи пътя на кълбото към Дендонкер, чийто шут профуча над вратата.

В 30-ата минута Тоби Алдервейрелд пробва късмета си от далечна дистанция с десния крак, но над напречната греда.

Торган Азар центрира от левия фланг в 35-ата минута, Антон Шунин изби топката, но право в краката на Мюние, който от непосредствена близост покачи на 2:0.

В самото продължение на първата част Яник Ферейра-Караско навърза няколко човека в наказателното поле по лявата част на нападението и стреля силно, но и високо над целта.

В първите 15 минути на второто полувреме Сборная опита натиск, с който да реализира и да се върне в играта, но устремът на руснаците бе потушен без да се стига до голови положения.

В 88-ата минута Тома Мюние изведе от дълбочина Ромелу Лукаку, който се изстреля фронтално срещу вратата и в близкия ъгъл простреля Шунин за 3:0.

2 минути след това Мухин изпълни пряк свободен удар в близкия ъгъл от фаул с левия крак, но над очертанията.

Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с Боташ на българската прокуратура (ВИДЕО) Викат Бойко Рашков в комисията в парламента, която нищи ОПГ-то в Митниците! Хората на Слави: Това, което чухме от МВР, е скандално! Даваме договора с "Боташ" на българската прокуратура (ВИДЕО)