BG EN

Белият дом въведе ново правило, ограничаващо достъпа на журналисти

ГОРЕЩО
Америка

Белият дом въведе ново правило, ограничаващо достъпа на журналисти

19042
на 01.11.2025
Белият дом въведе ново правило, ограничаващо достъпа на журналисти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Белият дом нощи обяви ново правило, ограничаващо възможността на акредитираните журналисти да имат свободен достъп до канцеларията на говорителката на Белия дом Карълайн Левит и други високопоставени служители по комуникациите в Западното крило, близо до Овалния кабинет, предаде Ройтерс.
 
В публикуван снощи меморандум пише, че се забранява на журналистите да влизат в стаята без предварителна уговорка, като се посочва необходимостта да бъде защитена потенциално чувствителна информация. В документа се посочва, че промяната влиза в сила незабавно.

препоръчано

Ходът на Белия дом идва на фона на ограниченията, наложени по-рано този месец на акредитираните репортери в Министерството на отбраната, които накараха десетки журналисти да напуснат офисите си в Пентагона и да върнат акредитациите си, отбелязва Ройтерс.

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев с екшън коментар след поредните провокации срещу Борисов и Пеевски (НА ЖИВО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев с екшън коментар след поредните провокации срещу Борисов и Пеевски (НА ЖИВО)
ново
Днес: 68
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК