ГОРЕЩО
Петър Витанов РАЗКРИ ИСТИНАТА за бюджета
ГОРЕЩ СЛУХ! Радев готви офанзива за София - избира между две млади остриета за кмет
НЕОСПОРИМ ФАКТ! Тол камери заснели шофьора, който уби две деца и един баща на АМ "Тракия", с телефон в едната ръка и с чаша в другата
Гълъб Донев с ПОСЛЕДНИ НОВИНИ около бюджета - ето кога го внасят в парламента
Радев анонсира предстояща среща с Александър Вучич
Америка
Белият дом: Тръмп и Си се съгласиха, че Ормузкият проток трябва да остане отворен
13115
на 14.05.2026
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на САЩ Доналд Тръмп и китайският лидер Си Цзинпин се съгласиха на среща, че Ормузкият проток трябва да остане отворен за свободно преминаване на енергийни ресурси, предаде Ройтерс, позовавайки се на официално съобщение на Белия дом.
Според изявлението, публикувано след разговорите, Тръмп и Си са обсъдили и как да продължат усилията за ограничаване на вноса в САЩ на химикали, използвани за производството на фентанил, както и как Китай да увеличи покупките на американски земеделски продукти, пише БТА.
Тайван не е споменат в текста. Белият дом определи срещата като добра.
препоръчано
Какво може да поиска Тръмп при посещението си в Китай
13431
на 13.05.2026


