Бензема с два гола и контузия при победа на Франция

3917
на 09.10.2015

Карим Бензема сложи край на едногодишната си голова суша за националния отбор, след като вкара два гола за победата с 4:0 над Армения в контролна среща, играна в Ница.

Нападателят на Реал (Мадрид) се разписа два пъти през второто полувреме, след като асистира за първото попадение в срещата реализирано от Антоан Гризман. Йоан Кабай удвои резултата.

За Бензема това бяха 26-и и 27-и гол за „петлите“, но след мача селекционерът Дидие Дишан обяви, че острието е получил контузия в задната част на бедрото. За момента няма подробности за сериозността на травмата.

Това беше трета поредна победа за Франция. Тимът на Дешан се класира директно за Евро 2016 като домакин и заради това играе контроли, за да поддържа форма за предстоящото европейско първенство. Приятелските мачове на „петлите“ са предимно с отборите от Група „I“ на евроквалификациите.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за съботния ден: Успехът е с Овните, добри приходи за Козирозите