BG EN

Бензинът в Пловдив закова 2 лева за литър

Региони

Бензинът в Пловдив закова 2 лева за литър

6056
на 02.03.2021
Бензинът в Пловдив закова 2 лева за литър
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Постепенното увеличение на цените на горивата е на път да върне нивата им отпреди пандемията, показа проверка. Масово цените на бензина и дизела под тепетата гонят 2 лева. Така само в рамките на последните 10 дни шофьорите плащат с близо 5 стотинки повече на литър.

препоръчано

В големите вериги цените се движеха между 1,95 и 1,99 лева - както за литър дизел, така и за най-масовия бензин А-95. Така те поскъпват от началото на годината със средно 16-19 стотинки. Газта също стигна рекордни нива от началото на пандемията – около 1,01-1,02 лева е литърът от синьото гориво днес в Пловдив. Въпреки това, в някои от по-малките бензиностанции се намираха цени около 1,75 до 1,80 лева за литър за бензин или дизел. 

свързани новини

Така само за последните 2 месеца скокът при горивата е малко над 14%. Разликата се усеща и от водачите, и служителите в бензиностанциите. Работещите до колонките са категорични, че водачите зареждат за същите пари, но просто слагат по малко гориво в резервоара. 

Очакванията са, че повишението на цените ще продължи и през март. Прогнозите са, че в края на пролетта цените на най-масовия бензин и дизела могат да стигнат нива, близки до тези отпреди пандемията, когато те се продаваха под тепетата срещу около 2,30 лева за литър, обобщава "Марица".

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Проф. Мермерски с екшън прогноза: Европа се самоунищожава, Урсула се е развела с действителността. Съветът за мир е алтарнатива на импотентното ООН, в него скоро ще са и Путин, и Си Дзинпин, те са се разбрали с Тръмп за края на войната в Близкия изток (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 64
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК