Бенфика и Порто не успяха да се победят лютото дерби на Португалия

5912
на 02.04.2017

Голямото дерби на португалския футбол между Бенфика и Порто остана без победител. Тази вечер срещата на "Луш" в Лисабон завърши при резултат 1:1, като всеки от съперниците трябваше да се задоволи с по една точка.

Домакините първи взеха преднина в мача. В 7-ата минута Фелипе извърши нарушение срещу нахлуващия в наказателното поле Жонас Гутиерес и съдията посочи бялата точка. самият Жонас се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 1:0.

В началото на втората част обаче Порто успя да възстанови равенството. В 49-ата минута се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле на "лисабонските орли". Първо удар на Андре Андре бе избит от вратаря, а секунди по-късно топката стигна до Макси, който с бомбен шут бе точен за 1:1.

Така срещата завърши без победител и двата тима продължават преследването помежду си в битката за титлата. Лидер е Бенфика с 65 точки, докато Порто е с една по-малко - 64.

Спортал

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)