Бербатов и ПАОК не успяха да надвият Борусия Дортмунд във врящия котел „Тумба”

6835
на 02.10.2015

Българският нападател Димитър Бербатов изигра първия си мач като титуляр за ПАОК, но гръцкия тим не успя да победи Борусия (Дортмунд) в мач от груповата фаза на Лига Европа. 25 000 тифози на домакините превърнаха „Тумба” във врящ котел, но силите на ПАОК стигнаха само за 1:1.

Бившият капитан на България започна като титуляр и игра за своите до 88-ата минута, когато бе заменен от младата надежда на гръцкия футбол Димитрис Пелкас. Цял мач за ПАОК записа бившето крило на „Левски” Гари Родригес.

„Тумба” изригна в 34-ата минута, когато капитанът на ПАОК Александрос Циолис намери халфа Роберт Мак по дясното крило. Словакът напредна и с мощен удар под гредата и през шпагат на бранител на Борусия намери мрежата - 1:0.

Малко след гола възможност се откри и пред Бербатов, който опита да намери целта с технично изпълнение от воле, но топката не намери ъгъла.

В 58-ата минута Бербатов си спечели овациите на запалянковците. Митко се пребори за една топка в центъра на терена, размина един от съперниците си и, макар и загубил равновесие, стреля към вратата на Борусия. Шутът на българина от около 35 метра обаче премина над рамката на Вайденфелер.

Постепенно гостите взеха инициативата и започнаха да създават опасни положения пред вратата на домакините. В 72-ата минута гостите от Германия стигнаха до изравняване.

Кастро, който не изигра най-силния си двубой за отбора от Дортмунд, изсипа в пеналта фронтално на голлинията топката и хитрият Хофман успя да заблуди вратаря на ПАОК. Той не игра с кълбото, но измами Олсен, че ще го направи и в крайна сметка мрежата бе опъната - 1:1. Десет минути по-късно резервата Жайро можеше да се превърне в герой за домакините, но Вайденфелер успя да отбие шута му в корнер.

Така двата тима си поделиха точките в двубоя. ПАОК е на трето място във временното класиране с 2 точки, а Борусия Дортмунд е начело с 4.

В другата среща от групата Краснодар надделя над Габала с 2:1 и заема второто място с 3 точки.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 8 май - денят е нервен за Близнаците, успехите намигат на Лъвовете
ПЪРВО В ПИК TV! Борисов представи новите водачи в София и сподели лична история: Звъня ми кметицата на Младост от затвора в Сливен... Никой друг не й е вдигнал. Знамето на ПП Тагарев го няма в листите (ОБНОВЕНА/ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Борисов представи новите водачи в София и сподели лична история: Звъня ми кметицата на "Младост" от затвора в Сливен... Никой друг не й е вдигнал. Знамето на ПП Тагарев го няма в листите (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)