BG EN

Бербатов скочи на БФС: Унизително поведение!

Футбол

Бербатов скочи на БФС: Унизително поведение!

11379
на 18.01.2022
Бербатов скочи на БФС: Унизително поведение!
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов и екипът му пуснаха декларация, с която за пореден път изразяват възмущението си от действията на настоящето ръководство на футболната централа.

препоръчано

Публикуваме поста без редакторска намеса:

"За съжаление, отново ставаме свидетели на унизително поведение от страна на ръководството на БФС.

След като на 11 януари 2022 г. в БФС бе внесена подписка от 280 клуба с желанието конгресът на футболния съюз, свикан за 18 март 2022 г., да бъде изборен, от БФС започнаха да привикват клубовете с искане да подписват отказ от декларациите си.

Същото отчаяно действие като преди няколко месеца, заради което ръководителите на БФС станаха клиенти на прокуратурата. Това получихме като информация от клубове, участвали в подписката. Секретарят на Зоналния съвет във Варна Пламен Хаджийски, шефът на Зоналния съвет в Хасково Митко Маринов и шефът на Зоналния съвет в Монтана Радой Христов са първите, които предупреждаваме. Спрете, господа.

Като цяло членовете на БФС твърдо отказват да удовлетворят желанията на нерегистрираното ръководство на футболния съюз. Явно притеснението и стресът от нов изборен конгрес отново подтиква някои хора да се връщат към старите си методи на работа и унизителни практики.

Към нас отново се обръщат за помощ клубовете, показали смелост да изразят мнение и да упражнят правата си.

Явно от БФС смятат така да се опитат да бламират подписката, което за пореден път показва, че това ръководство е тежко болно и няма никакъв шанс да се поправи и промени. За пореден път с действията си тези хора погазват устава на БФС - подмолно и с една единствена цел - да се задържат в БФС колкото е възможно по-дълго. Ако не спре посегателството върху правата на клубовете, членове на БФС, сигурно отново ще се наложи намесата на полиция и прокуратура.

Апелираме към клубовете да бъдат смели и да не се поддават на внушения, заплахи или пък празни обещания. Да отстояват правата си, да покажат, че са силни и никога и на никого повече няма да позволят да ги унижава и употребява користно за нечии други, лични интереси. А интересът на действащото ръководство на БФС е пределно ясен на цялата футболна общественост - да остане на власт колкото може по-дълго, за да замита следи от действията си в последните години. Интересът на клубовете и цялата футболна общественост обаче е друг - Промяна в БФС! И да се търси отговорност, както е по закон. Възмездие за нарушенията, за загубеното време и за състоянието на българския футбол, до което го доведе това ръководство на футболния съюз. Изграждането на модерна, ясно подредена организация, създаване и въвеждане на стратегия за развитието на футбола, връщането на футбола там, където му е мястото - на хората, за да носи радост и положителни емоции.

Твърдо стоим до клубовете, членове на БФС, и ще помагаме с всички законови средства!". 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 71
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК