BG EN

Берлинското летище „Темпелхоф” стана дом за бежанци

СВЕТЪТ ДНЕС

Берлинското летище „Темпелхоф” стана дом за бежанци

3161
на 26.10.2015
Берлинското летище „Темпелхоф” стана дом за бежанци
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Берлинското летище „Темпелхоф”, паметник на амбициите на нацистка Германия, преди да стане символ на Студената война, днес се превърна в подслон за стотици бежанци.

препоръчано

Войници, пожарникари и доброволци опънаха 72 палатки в хангара, като във всяка палатка се побират 10 бежанци. Лицата, търсещи убежище, ще спят на легла на два етажа, но ще трябва да бъдат карани до баните на обществен плувен басейн, тъй като хангара не е снабден с душове.

Общо в двата хангара на летището има условия за приема на 1200 бежанци в Берлин, който подобно на други германски градове, бързо изчерпва възможностите си за настаняване на рекордния брой имигранти. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Петър Кичашки сравни сегашната ситуация с 4 февруари 1997 г. и даде ценен съвет на Йотова при избора на служебен премиер (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Петър Кичашки сравни сегашната ситуация с 4 февруари 1997 г. и даде ценен съвет на Йотова при избора на служебен премиер (ВИДЕО)
ново
Днес: 88
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК