Берое не остави никакъв шанс на Локо Пловдив

8482
на 28.02.2020

Берое победи Локо Пловдив с 2:0 в първи мач от 23-ия кръг на efbet Лига.

Първата ситуация в мача бе за Локо в 9-ата минута, когато Момчил Цветанов намери отлично Димитър Илиев, който обаче не успя да преодолее Перниш. С това се изчерпа и ентусиазмът на "черно-белите".

След това домакините взеха тотално инициативата и след няколко безуспешни опита, резултата бе открит.

В 36-ата Гаюс Макоута стреля мощно от около 25 метра, топката се отби в гредата и влезе в мрежата на Пиргов за 1:0.

Няколко минути по-късно Берое получи правото да изпълни дузпа след като Илко Пиргов не прецени ситуацията и събори в наказателното поле Алиун Фал, а Мартин Кабуров бе безпогрешен за 2:0.