Берое спечели дербито на Стара Загора

10883
на 13.08.2016

Берое спечели историческото първо старозагорско дерби в елита. В мач от 3-ия кръг на Първа професионална лига зелено-белите победиха с 1:0 градския съперник Верея. Единственото попадение в срещата падна в 57-ата минута, а негов автор бе Георги Божилов. Така беройци постигнаха втора поредна победа, докато новакът Верея инкасира първото си поражение в елита.

След равностойно първа полувреме, домакините от Берое стигнаха до победния гол малко след началото на втората част. Беройци се възползваха от груба грешка на стража на гостите Пламен Колев, който се намеси много неубедително при центрирана топка в наказателното поле. След кратък карамбол коженото кълбо попадна в останалия абсолютно сам на метър от вратата Георги Божилов, който необезпокояван вкара за крайното 1:0.

С днешния успех Берое събра актив от 6 точки, с което временно се изкачи до третата позиция в класирането. Тимът на Александър Томаш пък остава с 4 пункта на петото място. В следващия кръг беройци гостуват на Нефтохимик, докато Верея приема Ботев Пловдив.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден
Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО) Георги Харизанов ексклузивно пред ПИК TV: 6 или 7 партии влизат в парламента. ГЕРБ бият с много (ВИДЕО)