BG EN

Би Би Си: Още две българки са замесени в шпионския скандал на Острова

ГОРЕЩО
Европа

Би Би Си: Още две българки са замесени в шпионския скандал на Острова

34718
на 24.03.2025
Би Би Си: Още две българки са замесени в шпионския скандал на Острова
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Британската медия Би Би Си твърди, че е идентифицирала още две българки, замесени в шпионския скандал на Острова. Би Би Си съобщава, че след свое разследване може да посочи Цветелина Генчева и Цветанка Дончева като работещи за същата група на австриеца Ян Марсалек, за когото се предполага, че се укрива в Русия.

препоръчано

Би Би Си пише, че Цветелина Генчева е служител на летище, живее в София и когато е била намерена от британската медия е отказала да коментира.  Другата българка е Цветанка Дончева. Тя живее във Виена и когато е била спряна от репортер пред дома ѝ, казала, че я бъркат с някого и си тръгнала.

Според британската медия двете са следели хора, от които руското разузнаване се интересува. Генчева се възползвала от работата си на летище, за да запазва места до пасажери, от които руснаците се интересуват. След това следяла какво пишат на мобилните си телефони. Дончева следяла журналиста Христо Грозев във Виена, като в един момент наела апартамент срещу неговия и го снимала. Тя се е срещала с поне трима от осъдените за шпионаж българи.

Досега само се споменаваше в свидетелските показания, че в шпионската клетка има още хора, освен шестимата осъдени във Великобритания. Британската медия казва, че сега е ясно кои са, а самоличността им е потвърдена и от разследване срещу тази група в Австрия.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната сряда на март: Близнаците остават без очакваните пари, Ракът и Рибите да не пътуват, но Водолеят да го направи САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за последната сряда на март: Близнаците остават без очакваните пари, Ракът и Рибите да не пътуват, но Водолеят да го направи
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Станислав Анастасов със СКАНДАЛНИ РАЗКРИТИЯ - олигархът Иво Прокопиев пробва да вземе КЕВР (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Станислав Анастасов със СКАНДАЛНИ РАЗКРИТИЯ - олигархът Иво Прокопиев пробва да вземе КЕВР (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК