BG EN

Биатлонисти от Русия и Литва изгърмяха с допинг

Други спортове

Биатлонисти от Русия и Литва изгърмяха с допинг

5202
на 29.01.2014
Биатлонисти от Русия и Литва изгърмяха с допинг
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

"Ловът на вещици", който Световната антидопингова агенция (WADA) организира преди Олимпиадата в Сочи, започна да дава резултати.

препоръчано

Първите "изгърмели" са двама биатлонисти от Русия и един от Литва, чиито пол и самоличност не се съобщават. Все още няма информация и какво е забраненото вещество, открито в техните проби.

От Международния съюз по биатлон (IBU) потвърдиха, че временно са спрели състезателните права на провинилите се спортисти. Едва след отварянето на "Б" пробите ще станат ясни и дисциплинарните наказания, които ще бъдат наложени на уличените в употреба на допинг биатлонисти. Знае се само, че те са били хванати при внезапна проверка през последната седмица на декември, по време на коледната ваканция в Световната купа. Международният олимпийски комитет е бил уведомен за положителните проби.

Днес Антидопинговият комитет на Съюза по биатлон на Русия ще проведе извънредно заседание, на което ще бъде сформирана комисия за разследване на случая.

Последният голям скандал в руския биатлон бе преди пет години. През декември 2008-а в употреба на допинг бяха уличени Дмитрий Ярошенко, Албина Ахатова и Екатерина Юриева, които получиха 2-годишни наказания и пропуснаха олимпийските игри във Ванкувър. По онова време Юриева бе една от лидерките на женския отбор и успя да се върне в големия спорт. Тя обаче не попадна в селекцията на Русия за Сочи-2014. Що се отнася до Ахатова - тя приключи кариерата си през 2010 година. Ярошенко след изтичане на дисквалификацията му се състезава още няколко сезона и каза "сбогом" през зимата на 2013 година.

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=469537

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ГОРЕЩО В ПИК TV! Парламентът се събра извъндредно заради анархията с цените на горивата. Служебната власт с панически ход - впрегна НАП и митниците да следят вноса на петрол (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 62
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК