BG EN

Бивш конституционен съдия скочи срещу Румен Радев: Той наруши Конституцията, а шефът на ВКС се държи като политик и мълчи! Президентът няма право да иска оставката на правителството. Водач ли е на протестите Божков?

Политика

Бивш конституционен съдия скочи срещу Румен Радев: Той наруши Конституцията, а шефът на ВКС се държи като политик и мълчи! Президентът няма право да иска оставката на правителството. Водач ли е на протестите Божков?

93763
на 25.07.2020
Бивш конституционен съдия скочи срещу Румен Радев: Той наруши Конституцията, а шефът на ВКС се държи като политик и мълчи! Президентът няма право да иска оставката на правителството. Водач ли е на протестите Божков?
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Президентът като институция няма право да иска оставката на правителството. Той не е дал мандат на правителството и не може да го сменя сам. За мен Румен Радев нарушава Конституцията. Това коментира пред БТВ бившият конституционен съдия Румен Ненков.

препоръчано

„Сега ми е трудно да разбера кои са водачите на протеста и какво точно предлагат – заяви още Румен Ненков. - Водач ли е Божков, който е в Дубай?. Президентът също се легитимира като такъв, но той може само да назначи едно служебно правителство. При предишни протести имаше ясни и конкретни лидери на протестите.

За мен Румен Радев наруши конституцията. Нашите политици, хората с власт, поставят собственото си его над общество и държава. Когато масово се нарушава Конституцията, къде е шефът на ВКС, който можеше и трябваше да реагира. Той не реагира, защото в мандата си също се държа като политик.

Президентът като институция няма право да иска оставката на правителството. Той не е дал мандат на правителството и не може да го сменя сам. 

Президентът слиза от положението си на обединител и вдига долу юмрук. Вероятно пиарите му са гледали много партизански филми, това е театралност. Не призовавам, който и да е, да подава оставка. Това е личен акт, който трябва да е съобразен с интересите на народа.

Факт е, че политическата ни система инженерства. Всички управления са търсили хора, особено на висшите постове, които са послушни. Не се учат от историята. Послушните хора обаче са първите, които режат главите на политиците, които са слушали, след като те паднат от власт”.

 

 

Сподели:
Бомба x
ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Скорпионите да не пътуват, Стрелците да обърнат внимание на семейството
ПИК TV x
ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за Дондуков 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО) ЕДИНСТВЕНО В ПИК TV! Виктор Димчев: ППДБ си смениха дилъра, казва се Румен Радев. Готви се гражданска война с кръвопролития и жертви. Кандидатите на ГЕРБ за "Дондуков" 2 може да са само Христо Стоичков и Лили Иванова (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК