BG EN

Бивш министър на транспорта на Канада загина в авиокатастрофа

ЧАС ПИК

Бивш министър на транспорта на Канада загина в авиокатастрофа

6331
на 30.03.2016
Бивш министър на транспорта на Канада загина в авиокатастрофа

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шестима души загинаха в катастрофа на малък самолет в канадските Магдаленски острови, разположени в залива Сейнт Лорънс.

препоръчано

Жан Лапиер Във вторник в района на канадските острови Магдалена в залива Свети Лаврентий, провинция Квебек, падна частен самолет „Мицубиши” (Mitsubishi MU-2B-60) със седем души на борда. Най-вероятно причина за катастрофата са лошите метеорологични условия – силен страничен вятър и леден дъжд. Самолетът се е разбил при кацане и е паднал близо до местното летище. Според полицията всички в самолета са загинали.

Сред тях е и съпругата на 59-годишния политик. Премиерът на Канада Пиер Трюдо заяви, че е „потресен от неочакваната смърт на Жан Лапиер”, като определи това като голяма загуба за света на политиката. Лапиер е член на Либералната партия и в последните години бе популярен политически ескперт. Той заемаше поста министър на транспорта от 2004 до 2006 година. 

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под чадъра на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО) ВСИЧКАТА МАРА ВТАСАЛА: ППДБ бутат България под "чадъра" на Макрон - ще ни превърнат ли в площадка за разполагане на ядрени сили? (ВИДЕО)
ново
Днес: 15
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК