BG EN

Бивши генерални секретари на НАТО призоваха новата централа на Алианса да бъде кръстена на Джон Маккейн

СВЕТЪТ ДНЕС

Бивши генерални секретари на НАТО призоваха новата централа на Алианса да бъде кръстена на Джон Маккейн

10219
на 31.08.2018
Бивши генерални секретари на НАТО призоваха новата централа на Алианса да бъде кръстена на Джон Маккейн
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тримата бивши генерални секретари на НАТО Андерс Фог Расмусен, Джордж Робъртсън и Хавиер Солана призоваха Алианса да нарече новата си централа в Брюксел на името на покойния американски сенатор Джон Маккейн, който почина от рак на мозъка миналата седмица, предава Politico, цитира Фокус.
„Малко неща символизират съюза и ползите от американското глобално водачество по-ярко от живота и делото на Маккейн“, заявиха Расмусен, Робъртсън и Солана.
„Независимо дали прокарваше каузата на свободата сред бившите съветски държави в Източна Европа или защитаваше международния ред в дни на скептицизъм, неговият труд бе маяк за нас, които вярваме в трансатлантическото единство като начин за налагане на мир“, допълват те.
„НАТО трябва да се изплати за службата му, наричайки новата централа в Брюксел на името на сенатор Джон Маккейн“, смятат авторите, допълвайки, че европейците смятат покойника за „един от тях“.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО) Виктор Димчев с прогноза пред ПИК TV: Проектът на Радев ще засмуче малките партии и ще отиде на бунището на политиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 5
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК