BG EN

Бившият президент на Кот д'Ивоар Лоран Гбагбо ще бъде съден от Международния наказателен съд

ХИТ СВЯТ

Бившият президент на Кот д'Ивоар Лоран Гбагбо ще бъде съден от Международния наказателен съд

7501
на 12.06.2014
Бившият президент на Кот дИвоар Лоран Гбагбо ще бъде съден от Международния наказателен съд
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият президент на Кот д'Ивоар Лоран Гбагбо ще бъде изправен пред Международния наказателен съд, предаде Ройтерс. МНС реши, че прокуратурата е представила достатъчно доказателства, за да оправдае завеждането на дело.

препоръчано

Гбагбо е обвинен, че е потопил страната си в гражданска война, вместо да се откаже от властта, след като загуби президентските избори през 2010 година. Бившият президент на Кот д'Ивоар ще отговаря по обвинения в убийство, изнасилване, опит за убийство и преследване. Ако бъде осъден, той може да получи доживотна присъда.

Лоран Гбагбо е задържан от 2011 г., след като политическият му съперник, новият президент на Кот д'Ивоар Аласан Уатара, го предаде на съда в Хага.

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 96
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК