BG EN

Бившият шеф на "Архиви" стана Секретар на културата към президентството

Политика

Бившият шеф на "Архиви" стана Секретар на културата към президентството

4955
на 16.10.2013
Бившият шеф на Архиви стана Секретар на културата към президентството
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият шеф на Агенция "Архиви" Мартин Иванов беше назначен на длъжността Секретар на културата към президентството. Това съобщиха от прессекретариата на президентството. До месец май т.г. длъжността изпълняваше проф. Кирил Топалов.

препоръчано

Мартин Иванов е магистър по история в Софийския университет „Св. Климент Охридски", магистър е по право от Югозападния университет „Неофит Рилски" и доктор в Института по история при Българската академия на науките. 

От 2000 г. работи в Института по история при БАН, а от 2008 г. е доцент там. Преподава стопанска история в СУ и във Висшето училище по застраховане и финанси. Автор е на над 150 научни публикации и 7 монографични изследвания върху икономическата и социалната политика на България от 70-те години на ХIХ в. до наши дни. Специализирал е в Кеймбридж и в Националния университет на Ирландия.

Мартин Иванов беше уволнен от "Архиви" тихомълкам, без дори да бъде предварително предупреден, по настояване лично на премиера Пламен Орешарски. На негово място беше назначен дългогодишният служител на МВР и на бившата Държавна сигурност Иван Комитски.

 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Шефът на СДВР Николай Пелтеков разкри пред ПИК TV разминава ли им се на известните, които карат дрогирани и пияни (ВИДЕО) Шефът на СДВР Николай Пелтеков разкри пред ПИК TV разминава ли им се на известните, които карат дрогирани и пияни (ВИДЕО)
ново
Днес: 8
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК