BG EN

Бизнесът под тепетата в битка за Водния цикъл

Региони

Бизнесът под тепетата в битка за Водния цикъл

7936
на 10.09.2018
Бизнесът под тепетата в битка за Водния цикъл
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Строителният бранш води битка за 115 млн. лева, осигурени по проекта за Воден цикъл по Оперативна програма "Околна среда”. Договорът за финансирането е подписан през пролетта, а в момента текат търгове за избор на изпълнители. Предстои да бъде модернизирана Пречиствателната станция за 70 млн. лева. Офертите са внесени и се разглеждат от тръжната комисия. 

Четири фирми, сред които са „Драгиев и ко” и „Пътинженеринг”, представиха миналата седмица документация за подмяна на водопровод и канализация в район „Северен”. Поръчката е на стойност 38 млн. лева и е разделена на три обособени позиции, което означава, че трябва да бъдат избрани трима изпълнители. Предполага се, че до два месеца ще бъдат подписани договори, ако няма обжалване, и в края на тази година или в началото на 2019-а най-после ще стартира водният проект, който се чака три кметски мандата, пише по темата "Марица".

Старите тръби ще се сменят по бул. „Дунав” и „Брезовско шосе”, а също така на още 58 квартални улици в „Северен”. Сред тях са „Сава Муткуров”, „Самара”, „Средец”, „Баткун”, „Порто Лагос”, „Златна Панега”, „Тимок”, „Гюро Михайлов”, „Луда Яна”.

препоръчано

От Община Пловдив уверяват, че след смяната на тръбите изцяло ще бъдат обновени пътните настилки и тротоари. Асфалтът на бул. "Дунав" е напукан и всяка година се налага аварийно запълване на дупки. 

В "Северен" отдавна чакат нов водопровод и канализация. И този район, както и "Южен" се застроява с ускорени темпове. И тук тръбите са от средата на миналия век, с азбест, за който все по-усилено се говори, че е канцерогенен и предизвиква рак.

Другият голям проблем, който важи за целия град, е огромната загуба на питейната вода, която неизбежно рикошира в нашите сметки. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО) Доц. Борислав Цеков пред ПИК TV: ППДБ искат власт без избори, политиката се тиктокизира, а еврото е необратимо (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК