BG EN

"Билд": Гърция ще продава 150 острова

ЧАС ПИК

"Билд": Гърция ще продава 150 острова

6879
на 05.08.2015
Билд: Гърция ще продава 150 острова
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За да обслужва възлизащите на десетки милиарди свои дългове, гръцкото правителство сега иска да продаде или отдаде под наем за 99 г. 150 от общо 598-те си острови, съобщава в. "Билд".

препоръчано

Вестникът припомня, че когато тази идея била повдигната на неговите страници през март 2010 г., имало остра реакция на Атина. Промяната в позицията на Атина може да се обясни с това, че правителството сключи през юли със страните от еврозоната създаването на приватизационен фонд (50 млрд. евро). Това трябва да стане, след като държавна собственост (концерни, недвижима собственост) бъде продадена, а парите да бъдат инкасирани в държавния трезор, за да могат да бъдат покривани дълговете към чужди кредитори.

"Билд" допълва, че разполага със списък на 50 ненаселени острови, които ще бъдат продадени. За привличането на потенциални клиенти правителството в Атина щяло да опрости правилата за разрешаване на строеж и съпътстващите го норми за опазване на околната среда. Така ще бъде улеснено строителството, издаването на лицензи за хотели, яхтени пристанища. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БОМБА В ПИК TV! Радев и Копринков си подсигуряват изборите през Демерджиев - Бях точен с парите раздава команди по нощите в ГДНП кой да бъде ударен. Незабавна оставка на Емил Дечев (ВИДЕО/СНИМКИ) БОМБА В ПИК TV! Радев и Копринков си подсигуряват изборите през Демерджиев - "Бях точен с парите" раздава команди по нощите в ГДНП кой да бъде ударен. Незабавна оставка на Емил Дечев (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК