БИХМЕ ГИ! Уникална волейболна победа на България над Русия с 3:2

Волейбол

11762
на 04.06.2017

Двубоят Русия - България от 3-ия кръг на Група С1 на Световната лига в Казан започна с очаквано домакинско превъзходство. “Сборная” дръпна с 5 точки при 6:1, след две поредни единични блокади на Денис Бирюков срещу атаки на Цветан Соколов и атака в аут на Николай Пенчев. Последваха още две поредни двойни блокади на Денис Бирюков и Илияс Куркаев срещу атака на Цветан Соколов и 2:8 при първото техническо прекъсване. Разликата нарасна до 7 точки при 11:4 за Русия Технична атака на Тодор Скримов и 7:11. Егор Клюка атакува в аут за 10:14. Резервата Розалин Пенчев, който замени Цветан Соколов, настъпи линията за изпълнение на начален удар и 11:16 при второто техническо прекъсване. България намали до 13:16 след ас на Тодор Скримов. Националите записаха още една точка за 14:16 и Сергей Шляпников взе прекъсване за Русия. Мрежа на Максим Жигалов и 17:20. България намали до 18:20. Нова атака в аут на Максим Жигалов и 19:21. Технична атака на Денис Бирюков доведе до 19:22. Теодор Тодоров бе хванат на блок и 19:23. При следващото разиграване Теодор Тодоров реализира атака в центъра за 20:23. Иля Власов изведе Русия до геймбол при 24:20. Розалин Пенчев върна една точка с атака по правата от зона 2, но Русия спечели първата част с 25:21 след атака на Максим Жигалов, съобщава "Спортал.бг".

“Сборная” поведе бързо с 4:1 в началото на втората част след остра атака на Иля Власов. Троен руски блок спря българската атака за 7:4. Българските волейболисти записаха 2 поредни точки и намалиха до 6:7. Розалин Пенчев отново настъпи линията при изпълнение на начален удар и 8:6 за Русия при първото техническо прекъсване. “Сборная” поведе с 5 точки след атака на Максим Жигалов 12:7. Цветан Соколов се завърна в игра. Николай Пенчев игра по руската блокада за 9:13. Максим Жигалов атакува технично след завъртане на 360 градуса и реализира за 14:9. Цветан Соколов записа втората си точка в мача след блокаут - 10:14. Двоен блок Денис Бирюков и Иля Власов спря атака на Цветан Соколов - 10:15. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за Русия, след като бе отсъдена задържана топка на Георги Братоев. Георги Сеганов се появи в игра на мястото на Георги Братоев. Атака на Илия Власов и 17:11 за домакините. Ас на Павел Панков доведе резултата до 23:14. Атака на Цветан Соколов в аут изведе Русия до геймбол при 24:13. “Сборная” стигна до успех във втората част с категоричното 25:15.

Русия отново тръгна уверено в началото на третата част и поведе с 4:2 след ас на Илияс Куркаев. Троен руски блок спря атака на Цветан Соколов 3:6. Първото техническо прекъсване дойде при 8:4 за възпитаниците на Сергей Шляпников. България успя да намали 8:9. Цветан Соколов атакува в мрежата - 10:14. Атака на Цветан Соколов доведе резултата до 13:15. Русия поведе с 3 точки при 18:15. Цветан Соколов отигра своята атака за 16:19. Николай Николов намали до 18:19, а малко по-късно и изравни резултата до 20:20. Максим Жигалов атакува в аут и България поведе с 21:20. България поведе с 22:20 след остра атака на Виктор Йосифов. Сергей Шляпников взе прекъсване за Русия, но то не попречи България да поведе с 23:20. Мощен сервис на Николай Николов и троен български блок направи разликата 3 точки в полза на България. Цветан Соколов отигра за 24:21, а България стигна до геймбол. Георги Братоев се появи в игра. България затвори третата част с 25:22.

Окрилени от спечелената третата част възпитаниците на Пламен Константинов дръпнаха със 7:4 в началото на 4-ия гейм, след като Виктор Йосифов атакува остро. Тодор Скромов направи 8:5 при първото техническо прекъсване. България поведе с 4 точки след аут в атака на Илияс Куркаев. Два поредни аса на Николай Николов и 12:7 за България. Второто техническо прекъсване дойде при 16:11 за България. Тодор Скримов направи аванаса на България 6 точки при 17:11. Сергей Шляпников взе прекъсване за Русия. “Сборная” намали разликата до една точка след атака на Иля Власов 17:18. Розалин Пенчев атакува и изведе България напред с 19:17. Аут от сервис на Максим Жигалов и 20:18 за националите ни. Нова успешна атака на Розалин Пенчев - 21:18. Русия намали до 20:21 след ас на Дмитрий Волков. Нов ас на Дмитрий Волков и равенство при 21:21. Сервис в мрежата на Волков и 22:21 за България. Ас на Павел Панков и Русия поведе с 23:22. Сревис в мрежата на Панков и ново равенство 23:23. Ас на Виктор Йосифов изведе България до геймбол при 24:23. Виктор Йосифов сгреши следващия начален удар и 24:24. Перфектна комбинация Георги Братоев - Николай Николов и втори геймбол за България при 25:24. Атака по правата на Егор Клюка от зона 2 - 25:25. Атака на Цветан Соколов от зона 4 и трети геймбол - 26:25. Ас на Тодор Скримов донесе успеха на България в 4-ата част с 27:25.

Георги Сеганов започна като разпределител в 5-ата част. България поведе с 1:0 в началото на тайбрека след мощен сервис на Тодор Скримов и трайна блокада. Дмитрий Волков изведе Русия напред с 2:1 с технична атака. Атака на Виктор Йосифов в центъра и 3:2 за България. Максим Жигалов изравни до 3:3. Цветан Соколов изведе България напред с 4:3. Страхотна блокада на Розалин Пенчев и 5:3 за възпитаниците на Пламен Константинов. Дмитрий Волков атакува по диагонала от зона 4 за равнество 5:5. Отново атака на Волков от зона 4 на разкъсана българска блокада изведе Русия напред с 6:5. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Бърза комбинация Георги Сеганов - Виктор Йосифов и 6:6. Розалин Пенчев би сервис в аут - 6:7. Русия поведе с 8:6 при техническото прекъсване, след като троен блок спря атаката на Тодор Скримов. Мощна атака на Виктор Йосифов и 7:8. Единичен блок на Николай Николов срещу атака на Иля Власов и равенство 8:8. Егор Клюка пак изведе Русия напред 9:8. Атака на Цецо Соколов по правата от зона 2 и нова равенство - 9:9. Нова атака на Цветан Соколов и 11:11, след като преди това Теодор Салпаров имаше страхотна изява в защита. Сергей Шляпников взе прекъсване за Русия. Трета поредна точкова атака на Цветан Соколов - 12:12. Цецо Соклов би техничен сервис, а Розалин Пенчев направи блестяща блокада - 13:12 за България. България стигна до мачбол след дълго разиграване и атака на Виктор Йосифов - 14:12. Цветан Соколов би сервис в аут - 13:14. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Остра атака на Виктор Йосифов донесе успеха на България в тайбрека с 15:13 и с 3:2 гейма в мача.

Изловиха Асен Василев в голяма лъжа за агенция Митници (ВИДЕО) Изловиха Асен Василев в голяма лъжа за агенция "Митници" (ВИДЕО)