BG EN

Бияч с бухалка плаща 10 бона на жертвата си

Региони

Бияч с бухалка плаща 10 бона на жертвата си

4265
на 15.03.2016
Бияч с бухалка плаща 10 бона на жертвата си
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Побойник ще плати 10 000 лева на своята жертва. Това постанови районният съд в Петрич.

препоръчано

Подсъдимият В. И., който е от петричкото село Капатово и работи в „Био агро фуудс – 2000" ООД, пребил друг мъж с бухалка. Екшънът се разразил на 25.03.2014 г. към 17:30 часа край селището, в местността Племните. Побоят е нанесен заради паша на животни. 38-г. мъж от Капатово пребил 58-годишния пастир С.А. от Доспат, тъй като пуснал животните да пасат в частния му имот. По-младият извадил бухалка и с множество удари причинил средни телесни повреди на пастира. Счупил му дясната ръка, предизвикал и сериозна травма в гръдната кухина. Стигнало се до разстройство на здравето, временно опасно за живота. Потърпевшият поиска сумата от 25 000 лв. като обезщетение за претърпените от него неимуществени вреди. Съдът обаче уважи само 10 000 лева и отхвърли претенциите на иска над тази сума. Магистратите постановиха и наказание "Лишаване от свобода" за една година, но с 3 години изпитателен срок.

Така биячът се размина само с условна присъда. Той ще плати още 800 лева на ищеца за направените от него разноски по делото.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! Пеевски: България трябва да е социална държава и да помага на хората. Сега цялата отговорност е на коалиция Сорос (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! Пеевски: България трябва да е социална държава и да помага на хората. Сега цялата отговорност е на коалиция "Сорос" (ВИДЕО)
ново
Днес: 59
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК