Блестящ Сашо Везенков не стигна на Олимпиакос

Баскетбол

5835
на 28.01.2022

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, беше над всички в мача, но не успя да изведе своя Олимпиакос до победата срещу гостуващия Цървена звезда в Евролигата.

Гръцкият гранд отстъпи със 72:76, допускайки второ поредно поражение от същия съперник след 76:81 в Белград през декември 2021-а. По този начин Олимпиакос навлезе в серия от три загуби в турнира.

Везенков, който пропусна шампионатната среща с Колосос (Родос) през уикенда (87:69), се завърна ударно. Той отбеляза 12 точки още в първите десетина минути от мача, а в крайна сметка завърши с 20 точки и 8 борби за малко над 32 минути на паркета.

Съотборниците му обаче не бяха на ниво в стрелбата и това се оказа решаващо.

За Звезда най-много точки - 14, реализира Огнен Добрич, а с 12 за успеха помогна Никола Калинич.

Така Олимпиакос заема петото място във временното класиране с 24 точки от 12 победи и 8 загуби, докато "звездашите" са вече 14-и с 16 от 8 успеха и 12 поражения.

В следващия кръг от най-престижния баскетболен турнир на Стария континент Олимпиакос гостува на лидера "Реал" Мадрид, докато Цървена звезда приема третия Олимпия (Милано).

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете